WOPR Województwa Zachodniopomorskiego dofinansowany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego

W dniu 28 czerwca 2024 r. w Kapitanacie Portu w Szczecinie Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski podpisał umowę dofinansowania z WOPR Województwa Zachodniopomorskiego. Kwota dofinansowania projektu „Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa zachodniopomorskiego w 2024 r.” wynosi 285 000,00zł

Z przekazanej kwoty zapewnione zostanie utrzymanie gotowości  operacyjnej Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie w sezonie letnim w dniach 15.06.2024 – 15.09.2024 r. W ramach dotacji zakupiony zostanie samochód typu pick-up, sprzęt łączności, a także przeprowadzona naprawa sprzętu, zakup środków medycznych i opatrunkowych, a także paliwa w celu utrzymania gotowości Grup interwencyjnych WOPR Województwa Zachodniopomorskiego.

– Drodzy Państwo, dbajmy o siebie nad wodą. To od Waszej postawy zależy to, jak będą wyglądały statystyki utonięć w wakacje. Każdy z nas wchodząc do wody odpowiada za własne bezpieczeństwo. Zakładajcie kamizelki asekuracyjne na spływach kajakowych, w łódkach podczas rejsów i wędkowania, zabierajcie bojki asekuracyjne przy wypływaniu dalej. Rodzice – dbajcie o swoje dzieci, o to by kąpały się tylko na strzeżonych kąpieliskach i żeby umiały pływać – podkreślił Apoloniusz Kurylczyk, prezes WOPR Województwa Zachodniopomorskiego.