Czas na podsumowanie II Kongresu Bezpieczeństwa Wodnego!

II Kongres Bezpieczeństwa Wodnego w Szczecinie przechodzi do historii. Dwa dni merytorycznych dyskusji stały się  kanwą do dalszych działań i poszukiwania nowych rozwiązań dla poprawy bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Jesteśmy przekonani, że bogactwo tematów zadowoliło nawet najbardziej wymagających uczestników i będzie zachętą do wizyty na III Kongresie Bezpieczeństwa Wodnego, na który zapraszamy już za dwa lata!

Nasze przedsięwzięcie było nie tylko czasem prelekcji, ale również ważnych wydarzeń w życiu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego. Przedstawiciele naszej organizacji Wiceprezesi Apoloniusz Kurylczyk oraz Wojciech Reperowicz przyjęli odznaczenie dla WOPR WZ z rąk Pana Marszałka Jarosława Rzepy oraz Pana Leszka Dorosza – Burmistrza Międzyzdrojów srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju regionu. Dodatkowo w imieniu Prezydenta i Zarządu ILSE z rąk Honorowego Prezydenta ILSE dr Klausa Wilkensa, dr Tomasz Zalewski odebrał podziękowania
i świadectwo zasług jakie wnosi w cele strategiczne i humanitarne ILSE.

 Chcieliśmy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dziekana Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego Pana prof. dr hab. Marka Dutkowskiego za możliwość zorganizowania Kongresu na terenie Wydziału. Miło nam było gościć Pana dr. Klausa Wilkensa Honorowego Prezydenta ILS. Serdecznie podziękowania składamy na ręce naszych gości z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz wszystkich przedstawicieli władz samorządowych. Dziękujemy wszystkim prelegentom za profesjonalne przygotowanie wystąpień, których mogliśmy wysłuchać w ciągu dwóch dni. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy taki licznie przybyli z różnych stron Polski, aby podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Dziękujemy za liczne przybycie przedstawicieli podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego oraz wszystkim służbom, które również walczą o bezpieczeństwo naszego społeczeństwa. Podziękowania kierujemy również do studentów nowo otwartego kierunku Bezpieczeństwa wodnego, którzy dzielnie wspierali nas ze strony organizacyjnej.

Mamy nadzieję, że dwa dni spędzone w Szczecinie były dla Państwa udane i ciekawie spędzone. Zapraszamy do zapoznania się materiałami konferencyjnymi oraz fotorelacją .

 Do zobaczenia jesienią 2019 roku w Szczecinie!